KONST / Litografier / Litografi 17536552
*
nr 1753 6552
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 49/60, Stilleben. Bildmått: 34x22 cm, yttermått inklusive ram: 47x35
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2026
kl 19:46:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 19:08:54
1
300 kr
18/1 11:04:35
2
500 kr
19/1 19:20:50
3
500 kr
19/1 19:20:50
2
500 kr (Budbetjänt)
19/1 19:41:16
4
Vinnande bud
19/1 19:41:28
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Lennart Jirlow
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Läs mer om Lennart Jirlow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lennart jirlow litografi litografier stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Lennart Jirlow
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Jirlow
nr 1753 6552
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 49/60, Stilleben. Bildmått: 34x22 cm, yttermått inklusive ram: 47x35
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2026 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/1 19:08:54 | 1 | 300 kr |
| 18/1 11:04:35 | 2 | 500 kr |
| 19/1 19:20:50 | 3 | 500 kr |
| 19/1 19:20:50 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 19/1 19:41:16 | 4 | Vinnande bud |
| 19/1 19:41:28 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Lennart Jirlow
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.Läs mer om Lennart Jirlow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lennart jirlow litografi litografier stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



